close
تبلیغات در اینترنت
آموزش 1

تبلیغات

درباره ما

  دانلود اسکریپت | دانلود افزونه | دانلود قالب
  این سایت در جهت رفع نیاز کاربران بوده و کاربران نیز میتوانند با عضویت در انجمن و قرار دادن مطلب ما را در این راه یاری کنند در پايان تاکيد می کنيم که اين سايت کاملا مستقل و خصوصی است و به هيچ اداره، سازمان، نهاد و شرکت دولتی و غيردولتی وابسته نيست. مطمئنيم تا رسيدن به سايتی در خور جامعه مطبوعاتی و علمی کشور عزيزمان راهی دراز در پيش داريم و همواره نيازمند راهنمايي ها و پيشنهادات شما جهت تكميل و توسعه سایت niker هستيم.

لینک دوستان

امکانات جانبی

  نمایندگی سامانه پیامک کوتاه پنل اس ام اس پنل اس ام اس

  به سایت ماامتیاز دهید

  با تشکر از حمایت شما

  الکسا <--! code --> <--! code -->

تبلیغات

  Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

تبلیغات

ورود کاربران

عضويت سريع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

نظرسنجي

  امتیاز شما به سایت
تبلیغات

آخرين ارسال هاي تالار گفتمان

آموزش 1

حفظ توپ

هدف تمرین : حفظ توپ یک مقابل یک

تعداد بازیکنان : به دلخواه

امکانات تمرین : مانع - توپ -  دروازه متحرک

نحوه اجراء: طبق شکل بازیکن زرد پا به توپ وارد می شود و بازیکن قرمز می بایست در مقابل او دفاع کند.این تمرین توسط بازیکنان زرد و آبی نیز انجام می شود.
پاسهای بلند و کوتاه

هدف تمرین : پاسهای بلند و کوتاه - شوت زدن

تعداد بازیکنان : به دلخواه

امکانات تمرین : مانع - توپ -  دروازه

نحوه اجراء: طبق شکل بازیکن آ آبی به بی پاس می دهد و جای او می رود بازیکن بی به بازیکن سی و جای او می رود بازیکن سی به بازیکن دی می دهد و بازیکن دی به طرف دروازه حرکت کرده و شوت می زند. این تمرین توسط گروه زرد نیز انجام می شود.سانتر توپ

هدف تمرین : پاسهای بلند و کوتاه - سانتر - اختصاصی مهاجمین - پست شناسی

تعداد بازیکنان : به دلخواه

امکانات تمرین : مانع - توپ -  دروازه

نحوه اجراء: طبق شکل بازکنان از پاس یک تا پاس 5 را انجام می دهند و بازیکن کناری توپ را سانتر می کند و مهاجمین با حرکت بدون توپ ضربه سر می زنند.
مریگری دروازبانان
جایگاه دروازه بان در زمین بازی محلی است که نیازمند نیروی روانی زیادی می باشد. یک اشتباه در این نقطه پایان همه چیز است.معمولا یک دروازه بان در انتهای زمین برای تیم خدمت می کند و آن محل جای همه کس نیست. در مواقع لزوم مربی باید یک روان شناس باشد و هیچ پستی از پست دروازه بانی که اعتماد به نفس اصلی را بر عهده دارد مهمتر نیست. حال تعدادی از نظریاتی را که یک مربی می تواند از طریق آنان به استحکام ذهنی و طرز نگرش یک دروازه بان کمک کند ذکر می کنیم: 1 ـ تنها از نفراتی درون دروازه استفاده کنید که واقعا به دروازه بانی علاقه دارند. 2ـ پس از خورد گل نیز نظر مثبتی روی دروازه بان داشته باشید. 3ـ برای تلاشهای دیگر دروازه بان ( غیر از توپ گیریهای مستقیم ) نیز ارزش قائل شوید. 4ـ بعد از مهار توپ توسط دروازه بان اوضاع را متشنج نکنید. 5ـ به دروازه بان در پرورش عادات صحیح کمک کنید. 6ـ در هر زمان و در هر شوتی به سوی دروازه اجازه کم کاری به دروازه بان ندهید. 7ـ اگر اوضاع بر وفق مراد نیست دروازه بان تیم را با احتیاط از بازی بیرون بکشید. 8ـ دروازه بانها را تشویق به تمرین اضافی کنیدحرکت پا به توپ

هدف تمرین : حرکت با توپ - پاس دادن - چرخش -

تعداد بازیکنان : به دلخواه

امکانات تمرین : مانع - توپ - 

نحوه اجراء: طبق شکل بازیکن آ به بازیکن بی پاس می دهد و جای او می رود بازیکن بی پس از چرخش به بازیکن سی پاس می دهد و جای او می رود بازیکن سی نیز پا به توپ به نقطه شروع می رسد.فوتبال 1درمقابل1

هدف تمرین : فوتبال یک مقابل یک - دفاع یک نفره - حمله یک نفره - افزایش استقامت هوازی

تعداد بازیکنان : به دلخواه

امکانات تمرین : مانع - توپ - 

نحوه اجراء: طبق شکل مربی توپ را به بازیکن زرد داده و بازیکن زرد می بایست در مقابل بازیکن آبی فوتبال یک مقابل یک را بازی کند.
کار بدنی

هدف تمرین : کار بدنی - سانتر - شوت ضربه سر

تعداد بازیکنان : به دلخواه

امکانات تمرین : مانع - توپ -  دروازه متحرک

نحوه اجراء: طبق شکل بازیکن آ - ب و سی هرکدام به تعداد مشخص حرکت شنا - درازو نشت و کمر را انجام می دهند سپس بازیکن آ بلند شده و شوت می زند یعد بازیکن بی توپ را سانتر می کند و آ ضربه سر می زند سپس بازیکن سی سانتر می کند و آ سر می زند. بعد جای نفرات عوض می شود.

آمادگی جسمانی در فوتبال

آمادگی جسمانی در فوتبال

از سطح آماتور تا حرفه ای  ( قسمت سوم )

چه اهدافی در یک جلسه کامل تمرینات آمادگی جسمانی فوتبال باید وجودداشته باشد؟

۱- آماده کردن بدن برای فشار تمرینات ( گرم رکدن )

۲- بهبود استقامت بدن که شامل دستگاه خون و دستگاه تنفس می شود.

۳- تقویت گروههای مختلف عضلات بدن ( تمرینات قدرتی در فوتبال )

۴- جنبش پذیری کردن مفاصل

۵- انعطاف پذیری عضلات بدن

۶- بهبود سرعت حرکات بدن

۷- چابکی

۸- بهبود تعادل

۹- بهبود توان هماهنگی کار عصبی و عضلانی

۱۰- برگشت بدن به حالت اولیه

شکل یک جلسه تمرین بدن سازی فوتبال در چه چیزهایی خلاصه می شود؟

یک جلسه تمرین بدنسازی در فوتبال به گرم کردن : اعم از عمومی و اختصاصی ؛ تمرینات استقامتی عمومی ؛ تمرینات قدرتی ؛ تمرینات سرعتی ؛ تمرینات چابکی ؛ تمرینات تعادلی و تمرینات هماهنگی برگشت به حالت اولیه اختصاص پیدا می کند.

معمولا از یک جلسه یک ساعته تمرین ممکن است همه اهداف و حرکات مورد نظر اجرا نشود. ولی  می توان در جلسه تمرین همراه با بخش هایی که حتما بایستی در هر جلسه اجراء شود یک مورد از موارد دیگر نیز انجام شود.
شاهکار داور آلمانی

 توضیح عکس بالا که متعلق به داور آلمانی توماس متزنِ که در دیدار سنت پائولی و ماینتز در یک لحظه دو کارت زرد نشون می ده.
پزشکی در فوتبال

علت کوتاهی قد در فوتبالیست ها

بیشتر بازیکنان فوتبال نسبت به سایرین قدکوتاهتری دارند.نتیجه تحقیقات در یک مدرسه فوتبال نشانداد فشردگی بیش از حد مهره های ستون فقرات هنگام ایستادن های متوالی در ورزش فوتبال باعث کوتاهی قد این افراد می شود. هرچند به نظر می رسد این کوتاهی قد موقتی است. دکتر کمپل معتقد است هنگامی که بازیکنان فوتبال برخوردهای ناگهانی با هم دارند یا به طور ناگهانی توقف می کنند در حقیقت بار اضافی به مهره های ستون فقرات خود وارد می کنند. هنگام تکل رفتن یا نگه داشتن توپ و سایر تکنیک های موجود فشار برنخاع بسیار بیشتر می شود.پزشکان معتقدند با اندازه گیری قد این بازیکنان قبل و بعد از بازی می توان به راحتی به این مسئله پی برد.وقتی مهرهای ستون فقرات تحت فشار قرار گیرند میزان آب و مایعات موجود در میان آنها را نبایداز نظر دور نگه داشت. البته محققان هرگز نمی گویند نباید فوتبال بازی نکرد ولی بهتر است بازیکنان فوتبال پس از نیمه اول کمی دراز بکشند و پاهای خود را رها کنند تا بار اضافی از روی نخاع برداشته شود و نخاع بتواند دوباره مایع از دست رفته خود را برای نیمه دوم به دست آورد و فشار زیادی به دیسک های ستون فقرات وارد نشود.پذیرفت شکست

                                                  

جمله معروفی وجود دارد که می گوید: پیروزی شیرین ترین چیز دنیاست به شرط آنکه شکست خوردن را بلد باشید. همیشه می گویند شکست مقدمه پیروزی است اما کمتر کسانی هستند که واقعا این جمله را باور داشته باشند.خیلی از مربیان بزرگ دنیا کار خود را با وضعی اسفبار آغاز کرده اند . با مجموعه ای از شکست ها. رافائل بنیتس در فصل ۹۶-۹۵ مربیگری رئال والادولید را برعهده داشت اما بعد از ۲۳ بازی و تنها دو پیروزی در حالی از تیم اخراج شد که تیمش در انتهای جدول جا داشت. فصل بعد هم برای او امیدوارکننده نبود . وی هدایت اوساسونا را برعهده گرفت که در آن زمان در دسته دوم حضور داشت اما بعد از ۹ بازی و تنها یک پیروزی از این تیم هم اخراج شد.فصل بعد برای او آغاز موفقیت بود او توانست تیم دسته دومی اکسترماورا را به مقام دومی در لیگ دسته دوم برساندو بعد از لاکرونیا و آلاوز به لالیگا راه یابد. حالا بنتیس مربی بزرگی است و پیروزی ها و موفقیت های بزرگی مثل قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا و جام یوفا را در کارنامه داردو به یاد بیاوریم تنها ۱۲ سال پیش هیچ کس حتی فکرش را نمی کرد که این مربی جوان که مرتب از باشگاهش اخراج می شد به چنین پیروزی هایی دست یابد.
شیوه WM در فوتبال


ترتیب آن در زمین عبارت است از : یک دروازه بان ، سه مدافع شامل دو مدافع کنار و یک مدافع وسط ، دو هافبک عقب ، دو هافبک جلو ، سه مهاجم شامل دو مهاجم کنار و یک مهاجم وسط .
در این شیوه بازی سه بازیکن پر قدرت ، یعنی دروازه بان ، مدافع میانی و مهاجم وسط اهمیت زیادی دارند . این سه بازیکن ستون های شیوه WM هستند .
وضعیت بدنی آنها باید بهتر از تکنیکشان باشد . آنها با حضور خود ، جای یارانشان را در زمین مشخص می کنند . فوتبالیست هائی که در کنار آنها قرار می گیرند، مسئولیت تکنیکی بازی را بعهده می گیرند ( هافبک های عقب و جلو ) .
نقش آنها بازی سازی و هدایت توپ است ، به طوری که با اصول شیوه WM تناقضی نداشته باشد .
این شیوه که بیشتر گروهی است تا فردی ، نیاز به کوششی همه جانبه از سوی بازیکنان دارد . از کار انداختن حریف با یارگیری شدید فردی ( برعکس شیوه معمول امروزی که غالبا یارگیری به صورت منطقه ای انجام می گیرد ) صورت می گیرد . هر چند که این شیوه بسیار ساده است ، اما با گذشت زمان ، ارزش زیادی به تیم می دهد .
شیوه WM به حالت های مختلف در می آید . ویژگی آن به اندازه ای تعدیل می شود که آزادی عمل بسیار زیادی در انجام حرکات به بازیکنان می دهد . بجز مدافعین ، بازیکنان دیگر استقلال خواهند داشت . WM شیوه ای است که شیوه های دیگری را نیز به وجود آورده است ، زیرا اصول آن در جاگیری و بکار گیری بازیکنان در زمین ( که تعادلی میان حمله و دفاع ایجاد می کند ) به گونه ای است که می تواند به عنوان شیوه ای نمونه مورد استفاده قرار گیرد ، حتی می توان آن را با شیوه روز کمابیش تطبیق داد .تمرینات شکسته


این شیوه تمرین ، نسبتا جدید است . مربی متناسب با تلاش بازیکن ، فرصت تجدید قوا برای او در نظر می گیرد . اما توجه داشته باشید که بازیکن در این فرصت نباید بیکار باشد . بازیکن تجدید قوا می کند تا برای تلاش بعدی آماده شود .
تمام تمرینات را می توان با استفاده از این روش انجام داد . در بعضی موارد ، تیم ها با تشکیل گروه های مختلف به تمرین می پردازند ( گروه
بدنسازی ، تکنیکی ، تاکتیکی ، گروهی که تجدید قوا می کنند و غیره ) . طرح تلاش و تجدید قوا شباهت به شرایط یک مسابقه دارد . یک فوتبالیست در جریان یک مسابقه متناوبا مراحل پر فعالیت و کم فعالیت دارد. تمرین سنگین کردن و سپس فرصت تجدید قوا داشتن منطبق با شرایط یک مسابقه است .


تاریخ ارسال پست: جمعه ساعت: 22:59
برچسب ها : ,,,,,,,,,,,,,,,

مطالب مرتبط

بخش نظرات این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی